Czy każdy może zajmować się magią? Czy każdy może zostać czarownicą/magiem?

Czy każdy może zostać czarownicą? Czy każdy może zajmować się magią? Te pytania zadawane  są bardzo często – szczególnie przez osoby dopiero wkraczające w świat okultyzmu, ezoteryki, zaklęć… Niektórzy boją się, że okażą się tzw. mugolami, czyli ludźmi którzy po prostu nie będą wstanie osiągnąć nic w magii.Otóż już uspokajam wszystkich – mugole nie istnieją! Każdy z nas jest istotą fizyczną, ale też duchową i każdy z nas ma w sobie moc i pochodzi od siły wyższej. Należy jednak też stanowczo  napisać, że choć każdy może uprawiać magię to jednak nie każdy się do tego nadaje…

Magia to energia, energia która może w nieodpowiednich rękach stać się naprawdę niebezpieczna. Nie będę tu nikogo straszył, bowiem  bardzo częste rzekome potworne działanie magii to bzdury wymyślone przez nastolatki lub po prostu efekt bardzo wrażliwej psychiki i wmawiania sobie pewnych rzeczy, gdyż tak naprawdę nie  łatwo jest  coś wyczarować. Ale oczywiście czasami magia może nie wyjść tak jak byśmy sobie tego życzyli, bo źle sprecyzowaliśmy pragnienie, bo nie przewidzieliśmy konsekwencji, także magia wymaga odpowiedzialności i dogłębnego przemyślenia pragnienia. Osoba, która praktykuje magię musi być oczywiście bardzo pracowita gdyż by nasza magia była coraz silniejsza potrzeba wiele  ćwiczeń z zakresu wizualizacji, wpadania w odmienne stany świadomości itd.

Odradzam raczej uprawienie magii przez osoby bardzo wrażliwe, skłonne do depresji, paranoi itd – Oczywiście pewna wrażliwość jest w magii bardzo pomocna bo łatwiej nam jest się wczuć w prace magiczne,  wizualizacje, ale przesadna wrażliwość jest też niebezpieczna…  Osoby bardzo wrażliwe mogą poszukiwać w magii ucieczki od normalnego życia a przecież nie o to w tym chodzi – Magia ma być częścią życia, a nie całym życiem! Wrażliwość może okazać się zgubą, ale też ciągłe doszukiwanie się kłamstwa, niemożliwości także nie pomoże. Znałem kiedyś pewnego chłopaka, który chcąc uwierzyć w magię wykonywał mnóstwo zaklęć – Tylko po to by uwierzyć w magię: To stało się dla niego  z czasem niebezpieczną obsesją!

 

Author: magiaitarot

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *