Jak stworzyć magiczny ołtarz?

Ołtarz w magii to coś bardzo powszechnego – Wielu pogan, magów, ezoteryków i nie tylko tworzy swoje własne ołtarze i co ciekawe do ich stworzenia wcale nie potrzeba wiele. Wystarczy jakiś stolik, większe krzesło lub jeszcze lepiej pień drzewa. Oczywiście wyposażenie takiego ołtarza różni się zależnie od systemu magicznego. Inne będzie dla magów ceremonialnych, inne dla wiccan. Przedstawię Wam jednak taki ogólny sposób na stworzenie  ołtarza do którego Wy będziecie mogli dodać narzędzia dotyczące Waszych wierzeń i praktyk.

Ustaw swój ołtarz w centralnej części kręgu. Oczywiście przed rozpoczęciem rytuału dokładnie umyj siebie i oczyść pomieszczenie (zarówno fizycznie, jak i duchowo – okadź przestrzeń białą szałwią, pokrop wodą z solą). Na Twoim ołtarzu ustaw symbole żywiołów – Na wschodzie symbol powietrza np. pióro, na południu symbol ognia np. świecę, na zachodzie symbol wody np. muszelki, a na północy symbol ziemi np. kamień. Co jeszcze powinno znaleźć się na Twoim ołtarzu? Bardzo często w środku umieszcza się figury bogów, których dotyczy dany rytuał lub np. świece symbolizujące bogów. Czarownice mają też czasami na swoim ołtarzu wodę z solą, która służy do oczyszczania i święcenia. Nie można też zapomnieć o narzędziach, które większość osób praktykujących magię posiada np. Athame, różdżka, kielich itd. I to tak naprawdę wszystko – Najważniejsze, by ustawić wszystko tak by to nam była jak najwygodniej korzystać z narzędzi. Można też ustawić dzwonek, który będzie ogłaszał początek i koniec rytuału i Pentakl. Często też ustawia się więcej świec na ołtarzu, bo tworzą one swojego rodzaju magiczny nastrój, a do tego oświetlają pomieszczenie. Można też postawić narzędzia, które będą nam potrzebne w praktyce, którą będziemy dzisiaj przeprowadzać np. jeśli będziemy chcieli wróżyć karty Tarota lub kryształową kulę.

W mojej praktyce zauważyłem, że im ołtarz skromny tym lepszy. Oczywiście nie twierdzę, ze ma być ubogi, ale po prostu nie przepełniony, byśmy nie czyli się zagubieni i co chwilę czegoś nie przewracali.

Author: magiaitarot

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *