Księżyc w magii! Fazy Księżyca w zaklęciach…

Księżyc od zawsze nas fascynował. Przede wszystkim ze względu na swoją tajemniczość i mrok który choć go otacza on błyszczy swoim pięknym, magicznym blaskiem. To ciało niebieskie  jest często łączone z naszym życiem, bowiem tak jak My ulega ono przemianom. Gdy Księżyc przybywa przypomina  człowieka gdy ten  dorasta i  dopiero uczy się życia, gdy  panuje Pełnia człowiek jest silny i wydaje mu się, że może wszystko, natomiast gdy ubywa powoli ludzka energia  spada, a on zbliża się do śmierci, która nadchodzi  z chwilą Nowiu!

Księżyc jednak nie tylko utożsamia się ze zmianami w człowieku, ale także na całej Ziemi – gdy jest ciemno a na niebie widzimy Srebrny Glob świat wydaje się tajemniczy i mroczny, gdy jednak wzejdzie Słońce wszystko się zmienia! Od dawna Księżyc łączony był także z płodnością – zarówno tą żeńską jak i męską.

Księżyc  to, jednak oczywiście symbol magii –  znak niezwykłych mocy tkwiących w człowieku! Czarownice od wieków uprawiały swoją magię w zgodzie z fazami Księżyca stosując kilka prostych rad… Gdy Księżyc przybywa niech nasze czary powiązane będą z przyciąganiem, czy to pieniędzy, zdrowia, czy miłości. Jeśli Księżyc jest w Pełni powiada się, że wtedy moc jest najpotężniejsza i  odprawiać można  praktycznie  wszystkie rytuały, a także prace  powiązane ze zdolnościami parapsychicznymi np. jasnowidzeniem. Jeśli natomiast mamy do czynienia z ubywającym Księżycem uprawiajmy magię związaną z wypędzeniem np. złej miłości, czy  choroby. Bardziej sprytne czarownice stosują jednak różne triki i rzadko oczekują na odpowiednią fazę, a wszystko dzięki drobnym zmianom  w rytuale np. jeśli chcieliśmy przyciągnąć do naszego życia pieniądze, a niestety akurat Księżyc jest ubywający zamiast przyciągać gotówkę odegnajmy z naszego życia biedę.

Author: magiaitarot

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *