Czy bogowie innych religii to SZATAN?

Wiele osób słysząc o magii, czy bogach z miejsca myśli jedno: Satanizm! Byłem świadkiem tego przed ostatnim Bożym Narodzeniem, kiedy na jarmarku świątecznym jakiś mężczyzna sprzedawał rękodzieło np. figury przedstawiające różne postacie. W pewnej chwili ktoś podbiegł do sprzedawcy i widząc jego figury krzyknął: Szatan!

Niestety przez rozwój religii monoteistycznych dawne  wierzenia, które   kiedyś były czymś dobrym i czystym w końcu stały się mroczne i  złe i utożsamione z miejsca z diabłem, Szatanem, Lucyferem. Co ciekawe demonizowanie wszystkiego co obce stało się tak potężne, że nawet monoteiści oskarżają się o zło, a nawet demoniczne działania np. katolicy  Świadków Jehowy, katolicy   muzułmanów, muzułmanie protestantów, katolików itd. W pewnej chwili doszło nawet do tego, że koty zostały oskarżone przez Papieża o konszachty z diabłem.

Warto jednak wyjaśnić, dlaczego wszystkie czarownice, magowie i wyznawcy wierzeń niemonoteistycznych nie mogą być utożsamione z diabłem. Oczywiście monoteiści mają w sporej części swoje własne poglądy iż każda wiara tylko nie moja jest w jakiś sposób gorsza, a magia to działanie diabła. Należy więc napisać iż osób uprawiających magię było mnóstwo i to dużo szybciej przed nadejściem chrześcijaństwa. Byli szamani, którzy pełnili funkcję uzdrowicieli, rozmawiali z duchami. Byli druidzi, którzy przekazywali wiedzę na temat świata duchowego i przepowiadali przyszłość.

Dziś są np. wyznawcy Wicca, którzy sami siebie określają jako czarownice i czczą swoje bóstwa i uprawiają magię w celach religijnych i nie tylko. I wiecie co –  żadne z tych wierzeń, praktyk nie dotyczy diabła – Występują tam oczywiście istoty zwane jako bogowie, duchy, ale nikt nie łączy ich z upadłymi Aniołami, Szatanem itd – To po prostu zupełnie co innego, o czym niestety wielu monoteistów zapomina.

Wiele czarownic także wzywa swoich bogów do np. egzorcyzmów, by wypędzić istoty które w jakiś sposób działają negatywnie i co ciekawe te egzorcyzmy  także działają – zupełnie jak w chrześcijaństwie czy Islamie.

Czarownice kontaktują się też ze swoimi bogami i to im naprawdę pomaga – poznają dzięki bogom samych siebie, poznają świat duchowy,  rozwijają się i zmieniają by łatwiej rozumieć świat i chcieć zmieniać go na lepsze, dojrzewają – to także niekoniecznie kojarzy się z czymś złym. Kościół posunął się w swoim absurdzie tak daleko, że zaczął przedstawiać diabła w postaci pogańskich bogów z rogami, którzy głównie opiekowali się płodnością i naturą… Wszystko po to by ludzie bali się  wierzeń w wielu bogów i kojarzyli je jako złe i diabelskie

Na koniec warto  wspomnieć, iż oczywiście istnieją też sataniści, którzy praktykują magię, ale naprawdę warto wiedzieć, że bardzo często wcale nie są oni złymi ludźmi a ich wierzenia są dla nas złe, bo często nie do końca je rozumiemy.

Author: magiaitarot

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *