Rytuał przywołania Strażników Żywiołów!

Strażnicy Bram (określani też Strażnikami Żywiołów) są potężnymi, mistycznymi bytami,którzy strzegą bram do świata bogów i ich wiedzy i wpuszczają jedynie godnych wyznawców. Niektórzy przyrównują ich do Archaniołów twierdząc, że są to jedne i te same byty. Strażnicy wzywani są przez magów i czarownice do kręgu rytuałów w których przywołuje się bogów i z nimi komunikuje. Wtedy też Strażnicy chronią wyznawce, by ten mógł spokojnie czcić i rozmawiać ze swoim bogiem. Czasami można znaleźć mylne przekonanie iż Elementale, czyli byty będące esencją danego żywiołu są tym samym co Strażnicy Żywiołów.

W rzeczywistości jednak różni je naprawdę dużo m.in. to iż charakter Strażników nie składa się tylko z natury żywiołu ale  jest o wiele bardziej skomplikowany, co jest punktem wspólnym z człowiekiem, którego charakter również  jest złożony. Elementale natomiast są o wiele prostsze,co nie znaczy że nie potężne  przez co często określa się je jako gorsze. Strażnicy to bardzo inteligentne byty, o których podania pojawiają się choćby w mitologii nordyckiej, gdzie bóg Hajmdal strzegł mostu, będącego bramą do świata bogów, a także w hinduizmie gdzie zawsze zanim wezwie się innych bogów wzywa się właśnie Geneshe,będącego strażnikiem.

Aby wezwać strażnika (w tym przypadku strażnika powietrza) pójdź na wschód kręgu i  powiedz: Strażnicy wschodu. Ja (tu podaj swoje imię i nazwisko) wzywam Was teraz. Jesteś pełny mądrości panie Powietrza  i potrzebujemy mądrości. Potrzebujemy Cię! Przyjdź więc do tego kręgu dla (tu wymień imiona bogów których będziesz wzywał do kręgu). Baw się tu znakomicie i prosimy Cię o ochronę.  Bądź błogosławiony. W czasie mówienia tych słów rysuj w powietrzu pentagram przywołania palcem lub Athame po czym wizualizuj sobie jak z symbolu wydobywa się  potężny wiatr. Gdy dochodzisz do słów „Przyjdź więc…” zrób gest jakbyś zapraszał kogoś do domu. Podobnie zrób z resztą żywiołów idąc zgodnie ze wskazówkami zegara i zmieniając   wizualizacje, słowa kierunków świata, a także nazwy. Wyjaśnienie:

Powietrze – Strażnicy wschodu,Jesteś pełny mądrości,  Panie powietrza,potrzebujemy mądrości

Ogień -Strażnicy południa, Jesteś pełny pasji, Panie ognia, potrzebujemy pasji.

Woda – Strażnicy zachodu, Jesteś pełny współczucia, Panie wody, potrzebujemy współczucia.

Ziemia – Strażnicy północy, Jesteś pełny siły, Panie Ziemi, potrzebujemy siły.

 

By pożegnać Strażników po skończonym rytuale (posłużymy się przykładem powietrza). Idź na wschód i powiedz: Ja …(imię i nazwisko…) dziękuje Ci za udzielnie  twej mądrości. Mam nadzieję,że było Ci tu dobrze.Dziękuje raz jeszcze i żegnaj.

Po powiedzeniu żegnaj nakreśl pentagram odpędzający. Gdy rysujesz pentagramy wyobrażaj sobie jakbyś nakreślał je niebieskim płomieniem.

Pentagram przywołujący rysujemy przez punkty: A, D,C,B, E, A

Pentagram odpędzający rysujemy przez punkty: D,A,E,B,C,D

Author: magiaitarot

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *