Księga Cieni – Biblia czarownic? Co kryje prawdziwa księga Magii?

Księga Cieni w wicca tradycyjnym pełni rolę zbioru rytuałów,które wykorzystywane są przez dany kowen czarownic.Zawartości takiej księgi nie można  pokazywać żadnej nieinicjowanej osobie, gdyż  jest to wiedza który została wypracowana przez lata. Nie trzeba chyba wspominać też,że księga pełna  zaklęć mogła być źle wykorzystana przez laika.

Jeśli ktoś nie wie, to wicca tradycyjne (bardzo skrótowo) jest to kult, w którym czci się Potrójną Boginię,która zawiera trzy twarze czyli Dziewica, Matka i Starucha, a także Rogatego Boga,który jest władcą zwierząt,natury i śmierci. Wbrew jednak wyobrażeniom niektórych osób rogi nie odnoszą się tu w żaden sposób do Lucyfera – nawet Biblia nie opisuje by ta istota je posiadała. Rogi zostały wymyślone przez Kościół by wystraszyć ludzi przed pogańskimi wierzeniami, w których bogowie często posiadali rogi, ale nie były one symbolem zła,ale właśnie świata natury. Wyznawcą wicca tradycyjnego można stać wyłącznie przez inicjację.W Księdze Cieni znajdują się m.in. różne zaklęcia, rytuał stworzenia kręgu, przekazy dotyczące bogów, rytuał błogosławienia pożywienia, czy przywołania bogów.  Taką księgę adept zazwyczaj  musi sobie sam przepisać nie uciekając się do pomocy maszyn.Nie było jednak tak że z chwilą otrzymania pierwszej inicjacji adept otrzymywał  całą księgę – Wręcz przeciwnie!

Każdy kolejny stopień dawał mu dostęp do nowych kart Księgi Cieni. Wbrew jednak wyobrażeniom wielu osób Księga Cieni nie jest żadną Świętą Księgą (jak Koran, czy Biblia) która zawiera Boże Słowa i nic nie można jej zarzucić. Tu sprawa wygląda inaczej: Księga Cieni to zbiór praktyk zdobytych przez  wielu pokoleń czarownic i czarowników,którzy ciężko pracowali by wypracować potężne rytuały,które faktycznie działają. Nie jest też tak,że słów Księgi nie można zakwestionować, gdyż było ona pisana przez ludzi takich jak My, a świat cały czas idzie do przodu i wiele rzeczy się przed nami otwiera,czy się zmienia.

Wicca elektryczne które luźno bazuje na praktyce wiccan tradycyjnych również  ma swoje Księgi Cieni, z tym,że zazwyczaj gdyż dana księga jest raczej wykorzystywana przez jedną osobę jest przy tym bardziej osobista. Możemy zapisac w niej nie tylko nasze rytuały, czy zaklęcia ale też nasze sny,a nawet najskrytsze osobiste problemy, czy myśli,które w jakiś sposób łączą się ze światem duchowym.

Author: magiaitarot

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *