Egzorcyzmy w praktykach Czarownic! Pogańskie egzorcyzmy

Od jakiegoś czasu filmu o opętaniach po prostu przejmują kina – Nie ma chyba roku, żeby nie wyszła kolejna produkcja o ludziach których ciała przejmują demony. Niestety z filmu na film obrazy te powielają te same historie i wszystko staje się po prostu nudne.

Niestety wiele osób traktuje te filmy śmiertelnie poważnie, a potem wypisują głupoty w necie, że od samego patrzenia na tabliczkę Ouija zostaniesz opętany przez diabła. Dziś postaram się Wam przedstawić kwestię opętań i egzorcyzmów  z punktu  widzenia osoby zajmującej się magią. Czy istnieje coś takiego jak pogańskie egzorcyzmy?

Rozpocznijmy artykuł od wspomnienia o religii Voodoo, w której opętania są na porządku dziennym. Tam wyznawcy zawierają układ z danym Loa (bóstwem lub duchem), które przejmuje na pewien czas ich ciało, co nazywane jest ujeżdżaniem.Danemu Loa składa się ofiarę z np. koguta, a wezwaną istotę prosi się o różne rzeczy jak uzdrowienie chorego.Opętanie jest kontrolowane przez kapłana, który jeśli widzi że osoba która ma zostać ujeżdżana nie jest wstanie przyjąć Loa odsyła ją do jej świata. Opętania  za polubowną zgodą mają miejsce nie tylko w Voodoo.Niektórzy ludzie którzy np. uprawiają magię, czy zajmują się zgłębianiem astralnych światw również komunikują się z duchami czy innymi istotami by w ostateczności zostać przez nie opętani i spełnić pewne cele.
Takie opętania różnią się jednak od tych ukazanych w filmach ( typu plucie gwoźdżami). Tu obydwie strony świadomie godzą się na na to i nie robi to nikomu krzywdy. Przynajmniej najczęściej, bo należy pamiętać,że by np. czarownica  była wstanie przyjąć do siebie daną istotę i pozwolić jej się w pełni ukazać musi odpowiednio się do tego przygotować. Czy jednak opętania przez istoty nadprzyrodzone jak z filmów istnieją? Tak.

Bardzo rzadko zdarza się jednak by dana istota przejmowała panowanie nad ciałem – Jeśli już coś się do nas uczepi to najczęściej po prostu po cichutku chłonie trochę naszej energii. Najczęściej jest tak, że dany byt nie doprowadza nawet do naszej choroby czy śmierci przez zabieranie energii bo inaczej straciłby źródło sił, czyli człowieka (Po prostu zabiera tyle energii byśmy nawet jakoś szczególnie tego nie zauważyli). Należy jednak wspomnieć, że w magii również występują egzorcyzmy i  czasami niektóre  osoby wzywają właśnie czarownice czarowników itd. do przeprowadzenia rytuału. Przed przeprowadzeniem egzorcyzmu  dana osoba często wykonuje wiele czynności, by być gotowa przystąpić do ceremonii np. przechodzi  restrykcyjny post, czy długo medytuje chcąc zebrać w sobie siły niezbędne do ceremonii…Rytuały czarownic przez  egzorcyzmach mogą być naprawdę różne, jednak nie do końca  są podobne z katolickimi.

Po pierwsze czarownice dążą dużym szacunkiem byty duchowe i wiedzą, że nie każda istota musi chcieć czynić nam zło, nawet jeśli tak się wydaje na pierwszy rzut oka, dlatego nie stosuje się obrażania istot jeśli naprawdę nie jest to konieczne jak czynią to katolicy w  swoich  formułach np. (Ojcze kłamstwa, pyszny i nienawistny zwodzicielu itd.).  Po drugie  oczywiście do wyproszenia danego bytu wzywają nie boga chrześcijan tylko swoich własnych bogów. Słowa, czy gesty nie są tu  najistotniejsze – najważniejsze by mieć silną wolę i być pewnym zwycięstwa. Wracając jednak do opętań to warto wspomnieć że im silniejsza osobowość i wola danej osoby tym mniejsza szansa, że zostaniesz opętana (oczywiście bez swojej zgody). To dlatego jeśli ktoś nie wierzy w  istoty nadprzyrodzone nie zostanie opętany, bo jest pewny swojego zdania i przez to silny.

W przypadku czarownic które komunikują się z istotami duchowymi jest podobnie, choć oczywiście  większość czarownic  postrzega te byty jako istoty  oddzielne od  swojego umysłu, dlatego muszą wyzbyć się strachu przed opętaniem itd. Warto też wspomnieć o magii i rzekomych opętaniach, które przez nią dzieją!Otóż osoby praktykujące magię powinny wiedzieć, że prace magiczne wymagają też  odpowiedniego zabezpieczenia lub też po prostu pełnej pewności, że nic nas nie opęta.  To dlatego być może czasami  osoby które biorą się za magię bez żadnej ochrony mówią, że coś przejmuje ich ciało, choć może to też wynikać z ich wybujałej wyobraźni, czy choroby psychicznej. Przykre jest tylko to, że ludzie którzy całkowicie olalali zasady bezpieczeństwa przy uprawianiu magii potem gdzie tylko można ogłaszają, że magia jest to zło i jest niebezpieczna … Nóż też może być niebezpieczny, jeśli nie potrafisz się nim obchodzić.

Na koniec warto zadać pytanie, skoro magia i bogowie nie są źli to dlaczego czasami opętani mówią o wielkiej mocy Maryi, Allaha, Jedynego prawdziwego Boga  itd. Po pierwsze należy wziąć pod uwagę jakiego wyznania jest osoba opętana i czy przypadkiem przez swój fanatyzm troszeczkę nie oszalała.Warto też pamiętać, że bóg chrześcijan i nie tylko ma swoje Anioły, które mogą podszywać się pod inne  istoty  i dbać o to, byśmy bali się duchowego świata i by na bieżąco były dostarczane świadectwa o złych demonach, cudownych moce  jedynego Boga itd. Pamiętajmy przecież, że Bóg w Biblii pozwalał na np.zabójstwo jak ( Pw 20, 16-18) we fragmencie w którym nakazał zabić m.in. lud Amorejczyków bo dopuszczali się grzechów. Oczywiście nakazał tak w imię wyższego dobra. Czy fakt, że ludzie dalej pozostaną przy wierzę chrześcijańskiej i będą mieli dowód na swoją religię nie jest właśnie wyższym dobrem.

Author: magiaitarot

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *