Magia żywiołów. Jak wykorzystać: Powietrze, Ogień, Ziemię i Wodę, by zmienić swoje życie?

Żywioły są potężnymi energiami, które otaczają nas z każdej strony: Ciepłe i kojące Słońce, mroczne i piękne Morze, płodna i dająca oparcie ziemia, czy dające życie powietrze. Te elementy nas otaczają, choć rzadko zdajemy sobie z nich sprawę. One tworzą cały świat – bez nich nie byłoby także życia, nie byłoby roślin, nie byłoby zwierząt, nie byłoby nas.

W praktykach czarownic bardzo ważne jest łączenie się z żywiołami. W magii każdy żywioł rządzi konkretnymi siłami – ogień m.in. brutalnością i sensualnością, woda m.in.miłością i emocjami, ziemia np. ochroną i stałością, a powietrze m.in. intelektem i wolnością. Jeśli pragniemy przywołać do naszego życia, którąś z tych cech najpierw musimy przywołać żywioł. Jeśli pragniemy stać się bardziej pewni siebie, odważni i silniejsi psychicznie wezwijmy ogień – Ozdóbmy nasz ołtarz na pomarańczowo, połóżmy mnóstwo czerwonych świec, dużo czerwonych i pomarańczowych kamieni. Niech nasz ołtarz stanie się ogniem.

Teraz zapal świece i wyobrażaj sobie jak ogień w Tobie staje się coraz silniejszy i wypełnia Cię gorąco, które dodaje Ci odwagi. Wyobraź sobie sytuacje w których wykorzystujesz tą odwagę np. jak walczysz i się nie boisz, czy jak znajdujesz w sobie siłę by porzucić uzależnienie i trwać w tym postanowieniu. Nie musisz ograniczać się do wizualizacji – możesz mówić, a najlepiej krzyczeć:

-Ogniu proszę Cię daj mi odwagę i siłę. Jestem silny i nie boję się.

Wizualizuj jak cały pokój wypełniają płomienie, które nie robią Ci krzywdy a dają moc.

Wykonuj takie prace przez przynajmniej kilka dni. Następnie wprowadź ogień do swojego życia np. ubieraj więcej czerwonych ubrań i ozdób, noś czerwone kamienie, nawet pij np. co jakiś czas czerwone soki i czuj, że przyjmujesz w siebie energię ognia.

Author: magiaitarot

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *