Nagość w Wicca! Dlaczego rytuały odprawiane są nago?

Żyjąc w obecnym bardzo zamkniętym świecie skupiamy się wyłącznie na dobrach materialnych, a także masie zakazów, nakazów, celów które mamy spełnić, rzeczy które mamy załatwić, co mi wypada, czego nie. Zapomnieliśmy, że tak naprawdę nie żyjemy tu z przymusu, a wręcz przeciwnie żyjemy po to, żeby być szczęśliwymi ludźmi, którzy nie boją się walczyć o swoje marzenia nawet jeśli odbędzie się to kosztem utraty tzw. dobrej opinii. 

Tym krótkim wprowadzeniem chciałem nawiązać do obecnych przyzwyczajeń i tego, co w dzisiejszym świecie zostało ustalone jako dobre, a co jako nie. W tym przypadku mowa o  nagości, która automatycznie kojarzy się nam oczywiście z seksem albo też wstydem. Zapominamy, jednak że gdy przychodzimy na ten świat wcale nie jesteśmy ubrani w swetry, spodnie, czy buty, ale jesteśmy nadzy – Tacy tu  przychodzimy i raczej temat narodzin nagiego dziecka nie kojarzy się nikomu z seksualności. Pozostaje tylko zadać pytanie: Dlaczego dziecko  przychodzi na świat nagie,  a wstyd z powodu nagości zyskuje dopiero gdy mu to wpoimy? 

A  to dlatego, że nagość jest dla człowieka najbardziej naturalnym stanem, w którym powinnyśmy się czuć swobodnie, bez żadnych masek, czy oszustw. To właśnie dlatego czarownice w Wicca często odprawiają swoje rytuały odziane w niebo, czyli po prosto nago – nie z powodu kontaktów seksualnych, nie z powodu zła, ale po prostu one stają przed swoimi bogami bez kłamstw i takie jakie są naprawdę i takie jakie zostały przez bogów stworzone.

Author: magiaitarot

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *