Lammas – Magiczne Święto Boga ofiarującego życie! Magia i rytuał Lammas

Lammas to święto, w którym celebrowana jest śmierć, ale i życie. Wypada ono 1 sierpnia, czyli jest to czas gdy zboże na polach jest już dojrzałe,co oznacza, że teraz musimy je zebrać, czyli w pewnym sensie zabić – Wyraża to postać Boga, który symbolicznie jest tym zbożem i w tym czasie dobrowolnie zostaje złożony w ofierze, by dać nam pożywienie. 

Nadchodzi koniec lata, dni stają się coraz krótsze i powoli nadchodzi Zima.  Lammas to czas ofiary, w którym choć Bóg zostaje złożony w ofierze to jest to tylko etap bo On powróci jako Syn Bogini, gdyż tak naprawdę każdy z nas umiera, ale z czasem się odradza.  A skoro to czas ofiary to dobrym pomysłem by uświęcić ten okres jest złożenie jakiegoś daru dla wyższej sprawy np. postanowić sobie iż cały dzień spędzimy na pomaganiu innym.

W tym czasie dekorujemy nasz ołtarz różnymi zbożami, chlebem – wszystkim tym, co kojarzy nam się z Lammas. Następnie zakreślamy krąg, przywołujemy bogów i żywioły, jeśli naturalnie mamy taką ochotę. Potem można robić bardzo różne rzeczy np. medytować nad śmiercią i odrodzeniem, przedstawić śmierć Boga w formie krótkiego przedstawienia by jeszcze bardziej wczuć się w to święto, czy np.  ponieważ to święto nazywane jest świętem chleba można wcześniej stworzyć chlebową(lub z czegoś innego związanego z Lammas) figurkę ukazująca to czego pragniemy się pozbyć i spalić ją w kręgu Lammas w ognisku, czy nawet świeczce. Paląc figurkę mów: Niech odejdzie, bo wszystko odchodzi, wszystko umiera. Jeśli nie chcemy w tym czasie czarować można stworzyć taką figurkę Boga i spalić ją w ogniu!Warto też poświęcić zboża, chleb unosząc je do góry i mówiąc: „Dziś umiera Bóg,ale to nie koniec. On powróci i to jest nasza nadzieja – nadzieja życia. Niech to pożywienie stanie się życiem” Takie poświęcone jedzenie najpierw należy w części ofiarować bogom, a potem samemu też zjeść i np. dać innym do zjedzenia.

Pamiętajcie, że jeśli pragniecie się czegoś pozbyć z Waszego życie to jest to idealny czas na zaklęcia o takim celu.

 

Opisuje to z perspektywy Wicca, jeśli więc wyznajecie inną pogańską wiarę należy dostosować rytuały, symbole itd do własnej wiary.

 

 

Author: magiaitarot

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *