Czy warto wywoływać duchy w Halloween?

Wywoływanie duchów to temat, które jest ostatnim czasem bardzo popularny. Powstaje mnóstwo horrorów o tablicach, które przyciągają istoty z innych światów. A skoro zbliża się Halloween to temat będzie jeszcze bardziej popularny więc postanowiłem przygotować dla Was filmik o tematyce duchów. Czy w Halloween warto wywoływać duchy? Czy Halloween jest jakimś szczególnym czasem i łatwiej jest wtedy wywołać ducha?

Wiele osób wierzy, że w noc z 31 października na 1  listopada otwiera się jakaś brama i duchy schodzą na Ziemie  dzięki czemu łatwiej się  z nimi kontaktować. Ma to pewne podstawy, bo Halloween jak wiemy według różnych teorii pochodzi od Samhain, czyli celtyckiego święta w czasie którego według wierzeń na Ziemie schodzą duchy i niektóre z nich chcą przejąć ciała ludzi. Ludzie by ustrzec się przez duchami ubierali się w zniszczone ciuchy i sprawiali by ich mieszkania wyglądały na niezamieszkane.

Czy jednak faktycznie w rzeczywistości w noc Halloween duchy schodzą na Ziemie? Niektórych może to wystraszyć, ale duchy są z nami cały czas, a nie tylko jedną noc. Natomiast sam zwyczaj Samhain, iż w tę noc duchy schodzą na Ziemię to w dużym stopniu efekt tego iż  Samhain to święto  które wyznaczało początek zimy. Ludzie żegnali się z kwiatami, ciepłem, pięknymi  barwami i czekało ich mrok i  zimno. Trzeba było także ubić zwierzęta, które będą służyły jako pokarm na srogą Zimę.

Nie więc dziwnego, że ludzie wraz z nadejściem śmierci przyrody nieożywionej i zwierząt wspominali i zmarłych ludzi. A skoro stworzono czas dla zmarłych to nic dziwnego, ze wierzono ze w tym czasie  duchy są nam szczególnie bliskie  a nawet są przy nas. I dlatego nie wierzę, w Halloween otwiera się jakaś mistyczną brama do świata duchów, natomiast istnieje coś takiego jak wspólny umysł. Im więcej ludzi myśli mocno nad jakąś konkretną rzeczą tym energia tej rzeczy jest silniejsza – A skoro w Halloween, a u nas Wszystkich Świętych wielu ludzi myśli wtedy o śmierci i duchach to jest to możliwe, ze łatwiej będzie nam kontaktować się z istotami z innych wymiarów. Tym bardziej, że każdy z nas ma jakoś  wpojone, że czas końcówki października, początku listopada to okres na  wspomnienie zmarłych, a pamiętajmy że wprawienie umysłu w odpowiedni stan to bardzo ważna rzecz  w magii.

Author: magiaitarot

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *