Nadchodzi święto Imbolc! Odpraw potężny rytuał oczyszczenia…

Za oknem śnieg; Zimno, ciemno, ponuro. Jednak w tym dniu przychodzi nadzieja, że wszystko się zmieni i nie wszystko jest stracone. Mowa tu oczywiście o święcie Imbolc, które obchodzone jest na początku lutego. Imbolc to święto związane z nadchodzącą wiosną –  Obchodzone 1 lub 2 lutego. W lutym bardzo często pojawiają się kwiaty przebiśniegi. Można już zobaczyć latające owady, czajki, rozwijające się pąki na gałązkach, a w powietrzu powoli czujemy nadchodzącą przemianę.

 

Imbolc związane jest też z narodzinami pierwszych owiec, bo rodzą się one właśnie około lutego.  Imbolc to  po części święto związane z zimą a po części z wiosną więc jego symbolika odnosi się zarówno do śniegu, mrozu jak i  ognia,  światła , ciepła i wiosny. Imbolc to czas celtyckiej bogini Brygid, która jest władczynią m.in. oczyszczenia, ognia i narodzin. Kolor Imbolc to biel, bo jest ona symbolem czystości, początków, ale też śniegu i mleka. Na ołtarzu Imbolc nie może zabraknąć świec i symboli związanych zarówno z Zimą jak i Słońcem, które staje się coraz silniejsze, a dzień staje się coraz dłuższy.

Do tradycji i różnych czynności którą są związane  z Imbolc należy np. tworzenie ochronnego krzyża Brygid z  np. słomy, czy kwiatów, stworzenie różdżki, Athame i innych magicznych przedmiotów, bo pamiętajmy że Imbolc to czas początków i taki początkiem może być  rozpoczęcie pracy z narzędziami rytualnymi. W tym czasie można też stworzyć swoje własne świece gdyż Imbolc to święto świec. Jeśli nie masz jednak ochoty robić świec po prostu zapal  już kupione w dużej ilości w swoim mieszkaniu. Według tradycji ogień w czasie Imbolc pali się po to być wywołać więcej mocy ognia i  ciepła w naturze i przez to przyśpieszyć nadejście wiosny.

Pamiętaj też by w Imbolc wyruszyć na długi spacer np. do lasu i wypatrywać oznak wiosny. Warto w czasie Imbolc wykonać rytuał związany z nowym początkiem i oczyszczeniem bo wtedy te energie są najpotężniejsze. Taki przykładowy rytuał oczyszczenia to np. okadzanie się białą szałwią podczas trzymania w dłoni białej świecy podobnie jak bogini Brygid trzymająca święty ogień. W czasie  okadzania czuj jak Twoje ciało, umysł i duszę otula białe światło, które oczyszcza Cię i niszczy wszelkie negatywne energie.

Author: magiaitarot

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *