10 błędów przy czytaniu kart Tarota, których chcesz omijać

Jako początkująca tarocistka, może być ci trudno wiedzieć, od czego zacząć. Talia wydaje się przytłaczająca, a istnieje milion różnych układów, które można używać. Oto kilka wskazówek, które warto omijać na starcie.

  1. Czytanie całej talii naraz

Na początku nie ma sposobu, aby znać znaczenie każdej karty w talii. Bez względu na to, ile ich się studiuje, definicje mogą wylecieć z głowy, gdy patrzy się na rozkład przed sobą.

Zamiast tego, zalecam zaczęcie od Arkanów Wielkich. Kiedy już wykonasz wiele odczytów tylko z tych kart (a praktycznie każdy odczyt będzie dokładny, nawet korzystając tylko z tych kart!), przejdź do Arkanów Małych. Kiedy je opanujesz, zajmij się kartami Dworskimi.

Nawet jeśli zajmie ci to wiele miesięcy (mnie zajęło około 3 miesięcy na naukę samych Arkanów Wielkich, ale tylko kilka tygodni na naukę Kart Dworskich – to zależy od tego, jak dobrze ćwiczysz i jak łatwo zapamiętujesz informacje), warto to zrobić, ponieważ możesz nauczyć się ich naprawdę. Nie chciałabyś być uwięziona w przeszukiwaniu definicji za rok, a to najlepszy sposób, aby pogłębić swoją wiedzę i przejść od poziomu początkującego do zaawansowanego.

  1. Zadawanie pytań Tak/Nie

Chociaż teoretycznie można używać talii Tarota do zadawania pytań tak/nie, to nie jest to naprawdę warte czasu. Po pierwsze, prawdopodobnie nie dostaniesz zbyt dobrej interpretacji. Skoncentrujesz się na samym pytaniu, a mniej na tym, co karty faktycznie próbują ci powiedzieć i dlaczego. Talia Tarota jest bardzo dobra w dawaniu rad dotyczących rozwoju duszy, ale to nie zawsze da się sprowadzić do odpowiedzi tak/nie.

Po drugie, podczas gdy doświadczeni tarociści zazwyczaj potrafią określić wynik, jest to bardzo trudne dla początkujących określenie, czy talia mówi tak czy nie, zwłaszcza jeśli są emocjonalnie zaangażowani w wynik. Dla takich pytań o wiele lepiej jest używać wahadła.

  1. Zadawanie Pytań Dotyczących Czasu

Podobnie jak pytania tak/nie, pytania dotyczące czasu są naprawdę trudne do dokładnego odczytywania przez początkujących. Te rodzaje pytań najlepiej pozostawić doświadczonemu tarociście. Z czasem, gdy nabierzesz doświadczenia, możesz zacząć interesować się pytaniami związanymi z czasem, ale teraz skup się na ogólnych znaczeniach kart.

Jeśli to coś, co chcesz się nauczyć, polecam sięgnąć po książki poświęcone tej tematyce. To znacznie bardziej skomplikowane, niż sugerują to początkujące blogi o Tarocie, i bardzo łatwo jest źle interpretować czas w rozkładzie. To może spowodować wiele problemów, dlatego musisz być bardzo ostrożna, jeśli zdecydujesz się zgłębiać naukę odczytywania czasu.

Jeśli zobaczysz coś w rozkładzie, co wydaje się być związane z czasem, to z pewnością czytaj to w ten sposób, ale odradzam zadawanie pytań związanych z czasem na początku swojej nauki.

  1. Pomijanie związku między Tarotem a żywiołami

To coś, czego wiele tarocistów robi, niezależnie od tego, czy są początkujące, czy nie.

Każda karta Tarota odpowiada przynajmniej jednemu elementowi. Jeśli studiujesz astrologię lub magię, to wiesz, że żywioły mają ogromne znaczenie w pracy duchowej, a odczyty Tarota nie są wyjątkiem.

Wyszukaj krótką listę, która określa, który element odpowiada której karcie i dlaczego, a następnie spróbuj w każdym odczycie uwzględnić smak, znaczenie i intencję elementu. Obiecuję, że odczyty staną się o wiele lepsze!

Poczytaj o żywiołach i czasie w moim poście w wersji angielskiej i polskiej ⬇️⬇️⬇️

  1. Używanie zbyt obszernych rozkładów kart

Z jakiegoś powodu wiele początkujących próbuje używać rozkładu Krzyża Celtyckiego. Nie zrozum mnie źle: to świetny rozkład do nauczenia się w pewnym momencie, ale jest też niezwykle trudny do zastosowania, gdy dopiero uczysz się kart. Przy odczytywaniu rozkładu Krzyża Celtyckiego musisz doskonale znać karty i szybko intuicyjnie rozumieć, jak się ze sobą łączą.

Początkujący i nawet średnio zaawansowani uczniowie Tarota znacznie lepiej radzą sobie, korzystając z rozkładu trzech kart, Ponieważ są wystarczająco skomplikowane, aby uzyskać doskonały odczyt, ale są proste do wykonania, jeśli wciąż uczysz się kart lub nawet wciąż uczysz się, jak intuicyjnie odczytywać karty w rozkładzie.

  1. Korzystanie tylko z zapamiętywania

Nauka Tarota oznacza trochę zapamiętywania. Każdy uczeń to odkrywa, ale istnieje moment, kiedy musisz połączyć zapamiętywanie kart z intuicją. Bez intuicji odczyt będzie miał tylko połowę swojej mocy.

Gdy już opanujesz choćby sekcję talii, ćwicz czytanie z intuicją podczas swoich sesji. Na przykład po położeniu rozkładu trzech kart, przyjrzyj się, co karty naprawdę znaczą, a następnie użyj intuicji, aby poszerzyć te znaczenia i zobaczyć, jak się ze sobą łączą. Spójrz na metafory i zwróć uwagę na jakiekolwiek słowa, zwroty lub obrazy, które nagle pojawią się w twojej głowie.

Nauka czytania z intuicją wymaga lat praktyki, ale zalecam zacząć to robić prawie od razu. Nawet na początku możesz zacząć od sprawdzenia znaczenia karty online, a następnie spróbować odczytywać ją intuicyjnie i odwrócić kolejność tych kroków dla następnej karty.

  1. Korzystanie tylko z intuicji

Z drugiej strony, musisz poznać znaczenia kart. Niektóre początkujące tarocistki starają się interpretować każdy odczyt, ponieważ nie chcą robić badań. Tak jak pomijasz intuicję, tracisz duży fragment odczytu, nie sprawdzając rzeczywistego znaczenia kart.

Wierz mi, wiem, jak trudno jest zapamiętać każdą kartę! Tak naprawdę nie polecam uczenia się ich w formie fiszek; nauka podczas praktyki jest lepsza.

  1. Ciągłe dobieranie dodatkowych kart jako wyjaśnień

Jeśli nie rozumiesz odczytu, to prawdopodobnie dlatego, że jeszcze go nie rozgryzłeś. Nie wpadaj w pułapkę ciągłego dobierania wielu kart jako wyjaśnień. Jeśli potrzebujesz jednego wyjaśnienia, to w porządku, ale jeśli nie pomaga ci to go zrozumieć, to musisz usiąść i dokładnie zbadać znaczenia kart, które już masz.

Ciągłe dobieranie zbyt wielu kart szybko wprowadza zamęt i tworzy wiele frustracji. To łatwa pułapka, w którą wszyscy wpadamy, ale polecam skoncentrowanie się i pracę z kartami, które już posiadasz, aż zrozumiesz odczyt.

Alternatywnie, nie rób wielu odczytów na ten sam temat. Twój pierwszy odczyt jest tym, który będzie dokładny!

  1. Decyzja, że odczyt jest nieprecyzyjny

Wyobraź sobie, że układasz rozkład i sprawdzasz wszystkie definicje. Podwójnie sprawdzasz, a nawet próbujesz używać intuicji, ale po prostu nie możesz dopasować kart. Czy odczyt jest błędny?

Większość czytelników Tarota powie ci, że karty nigdy nie kłamią, i mają rację. Istnieje jedno wyjątkowe przypadki. Jeśli wiedziałaś, że nie powinnaś zadawać pytania, a jednak to zrobiłaś, to może się zdarzyć, że nie dostaniesz odpowiedzi, której szukasz.

Na przykład możesz zapytać, czy twój partner cię zdradza, a odczyt mówi o miłości własnej. Łatwo jest pomyśleć, że karty są błędne, lub że coś źle zrobiłaś, lub że twoje duchowe przewodniki nie słuchają, ale wszystkie te przypuszczenia są nieprawdziwe. Karty nigdy nie kłamią, ale nie zawsze dają odpowiedź, której oczekujesz. W tym przypadku twoje duchowe przewodniki dają ci odpowiedź, którą uważają, że potrzebujesz.

Zawsze jest wyjaśnienie, dlaczego dostałaś konkretne karty; to od ciebie zależy, aby je znaleźć. Gdy jesteś zdezorientowana, zwróć uwagę na elementy. Jak elementy kart pasują do rozkładu i pomagają odpowiedzieć na pytanie?

Zwracaj również uwagę na to, co pojawia się w twojej głowie. Karta może nie pasować teoretycznie, ale obraz lub słowo na karcie może mieć istotne skojarzenie, które inne osoby nie zrozumiałyby. Twoje duchowe przewodniki to wiedzą i używają karty w inny sposób, ponieważ to ty przeprowadzasz odczyt.

Czasami warto wrócić później do tego samego rozkładu, ale zawsze uważam, że przy wystarczającej pracy jestem w stanie zobaczyć dokładnie, dlaczego dostałam konkretne karty i jak ważne są. Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą ci uniknąć najbardziej rozpraszających błędów początkujących w Tarocie! Pamiętaj, że zawsze można popełniać błędy, bo to właśnie dzięki nim uczymy się. Szczęśliwych praktyk Tarota!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *