Magia świec — kolor biały

W poprzednim wpisie, o tutaj, omówiliśmy magiczne zastosowanie kolorów, energię czakr, oraz wpływ kolorów na nasz stan psychiczny i zdrowie. Dzisiaj bez zbędnego przedłużania, przechodzimy do magii kolorów. Oprócz samej symboliki poszczególnego koloru, omówimy także inne aspekty ezoteryki: kamienie naturalne, bóstwa, kolor aury, czakram oraz w końcu magię świec. W kolejnych wpisach będę opisywać wszystkie 7 kolorów tęczy; czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygo i fioletowy. Oraz 2 kolory dodatkowe; biały i czarny. Zaczniemy od podstawy, czyli od koloru białego, który zawiera w sobie wszystkie inne kolory.

 

Kolor biały – symbolika ogólna

~ czystość ~ niewinność ~ doskonałość ~ duchowość ~ harmonia ~ spokój ~ ochrona ~ neutralność ~

» Czystość i niewinność

W kulturze zachodniej, biały jest głównym kolorem wybieranym przy ceremonii ślubnej. Symbolizuje on początek oraz nową drogę życia. Biała suknia ślubna ma symbolizować niewinność oraz cnotę panny młodej. Początkowo wśród personelu medycznego dominował kolor biały, miało to symbolizować czystość intencji, nieskazitelność oraz wzbudzać zaufanie.

» Doskonałość i duchowość

Biel symbolizuje światłość, boskość i doskonałość, dlatego bogowie i boginie z różnych mitologii, i religii są przedstawiani w białych szatach.

» Harmonia i spokój

Biały kolor nie oddziałuje na nas w wyraźny sposób, nie daje żadnych bodźców, przez co pomaga zachować balans energetyczny i harmonię.

» Ochrona i neutralność

Biały jest kolorem neutralny, który nie wywołuje żadnych silnych emocji ani skojarzeń. Dzięki temu stwarza bezpieczną atmosferę. Uważa się, że tak jak biały kolor odbija światło, tak odbija również negatywną energię.

Kamienie

Kamienie o białej barwie są ściśle związane ze światłem i energią Księżyca. Ponadto pomagają zachować równowagę i rozwijają duchowość. W praktykach magicznych białe kamienie umożliwiają połączenie z wyższymi sferami podświadomości i oczyszczenie przestrzeni ze złej energii.

» Kamień księżycowy – Pomaga rozwijać intuicję i wrażliwość. Jest przydatny w pracy nad równowagą emocjonalną oraz w pracy nad samym sobą.

» Selenit  – Kamień ochronny, daje poczucie bezpieczeństwa i harmonii. Poprawia nastrój, wspomaga walkę z depresją.

» Perła – Pomaga przy rozpoczęciu nowego etapu w życiu, jest symbolem czystości i doskonałości. Silnie rezonuje z kobiecą energią i naturą.

» Kryształ górski – Neutralizuje negatywną energię, oczyszcza aurę. Odpycha złą energię, a przyciąga i kumuluje dobrą.

 

Bóstwa

W tym, jak i w kolejnych wpisach, będę opisywać te bóstwa, które są nam najbliższe, czyli pochodzące z mitologii europejskich. Nie będę też powielać kolejnych bogiń/bogów, które są odpowiednikami bóstw z innych mitologii, ponieważ tego jest naprawdę mnóstwo, a w większości różnią się tylko imieniem 🙂

 

Bóstwa związane z kolorem białym są związane ze światłem Księżyca oraz jego kultem. W wielu starożytnych kulturach, takich jak Mezopotamia, Egipt, czy Grecja, Księżyc był czczony jak bóstwo. Zauważono, że jest źródłem światła, gdy Słońce znika, co stało się źródłem fascynacji i kultu. Fazy Księżyca są symbolem cykliczności, zmiany i nowego początku, a także procesu rozwoju duchowego.

 

Bóstwa kojarzone z kolorem białym

» Selene – bogini z mitologii greckiej. Podróżowała srebrnym rydwanem ciągniętym przez białe konie po nocnym niebie, niosąc ze sobą blask Księżyca. Często przedstawiana z świetlistej szacie, z pochodnią i półksiężycem.

» Hekate – bogini z mitologii greckiej. Często przedstawiana jako bogini w formie trójcy. Reprezentuje trzy aspekty życia, które były ściśle związane z fazami księżyca: Dziewczyna (wschodzący Księżyc), Matka (Księżyc w pełni) i Staruszka (zachodzący Księżyc). Najczęściej przedstawiana z mieczem, wężem i pochodnią.

» Diana – bogini z mitologii rzymskiej. Uosobienie Księżyca wędru­ją­ce­go po nocnym niebie, roztaczała światło i opiekę nad leśnymi zwierzętami. Najczęściej przedstawiana z łukiem i strzałami w kołczanie oraz jeleniem.

» Dziewanna – bogini z mitologii słowiańskiej. Polowała przy świetle Księżyca. Przypisuje się jej wieczorną fazę Wenus, określaną w wierzeniach polskich jako Gwiazda Wieczorna. Jest to moment po zachodzie Słońca, a przed pojawieniem się Księżyca. Najczęściej przedstawiana z łukiem i strzałami w kołczanie oraz chartem u boku, który towarzyszył jej podczas polowań.

 

Biały kolor aury

Pracując z białym kolorem, skupmy się przede wszystkim na harmonizacji naszych myśli, emocji i energii. Gdy oczyścimy swój umysł zdamy sobie sprawę, że jesteśmy przede wszystkim bytami duchowymi. Wiemy już, że biały kolor aury jest symbolem czystości i harmonii. Osoby o białym kolorze aury wyróżnia skromność, duchowość oraz wyjątkowa empatia. Często bardziej skoncentrowane są na szczęściu innych ludzi, niż na własnym. Cechuje je duże przywiązanie do rodziny, uczciwość i wiele talentów. Takie jednostki zwykle wykazują wysoki poziom wrażliwości, intuicji oraz mądrości, która przewyższa ich wiek. Uważa się, że to właśnie osoby o białym kolorze aury posiadają „starą duszę”.

 

Czakram

Uważa się, że w organizmie człowieka występuje 7 głównych czakr (wewnętrznych) oraz 5 czakr zewnętrznych (transpersonalnych). Czakry wewnętrzne mają wpływ na nasze emocje, myśli i zdrowie, a czakry zewnętrzne łączą duchowe i podświadome aspekty ludzkiego ciała. Nie będę się jednak rozpisywać na temat czakr, chcę Wam jedynie zarysować temat, żebyśmy mogli zająć się tym, co najbardziej nas interesuje, czyli kolorami.

Nie istnieje czakra o białym kolorze. Jednak Czakrze Uniwersalnej przypisuje się kolor srebrny lub perłowy i to tę czakrę Wam teraz opiszę.

Aktywacja Czakry Uniwersalnej może wydobyć z nas ukryte umiejętności, talenty oraz wiedzę, które kryły się w naszym wnętrzu lub które posiadaliśmy w poprzednim wcieleniu. Ułatwi wykorzystanie naszego pełnego potencjału i zbliży nas do doskonałości. Umożliwi osiągnięcie harmonii w której wszystkie aspekty naszego życia są ze sobą zsynchronizowane i zrównoważone.

 

Magia świec

Wiemy już co symbolizuje biały kolor oraz co się jemu przypisuje. Pora na konkrety, czyli kiedy palimy białą świecę?

» Medytacja – Medytacja z Czakrą Uniwersalną, w celu zwiększenia siły wewnętrznej, rozwoju duchowego, odnalezienia duchowego przewodnika, nakierowanie na odpowiednią decyzję.

» Ochrona – Ochrona przed negatywną energią, usuwanie klątw i uroków.

» Oczyszczenie – Oczyszczenie z negatywnej energii osób, miejsc, przedmiotów, aury.

» Nowy etap – Nowy etap w życiu, nowy związek, ślub, przeprowadzka, zmiana pracy itd. Powodzenie na nowej drodze życia.

» Upamiętnienie – Upamiętnienie osoby zmarłej, rozświetlenie drogi duszom i pomoc w odnalezieniu spokoju w zaświatach, uczczenie osoby zmarłej, wyraz szacunku dla niej.

» Wyciszenie – Wyciszenie po traumie, sytuacjach stresowych, rozstaniu, rozwodzie, stracie czegoś/kogoś, kto był dla nas ważny.


Biały kolor, to czystość, niewinność i harmonia. Jest niezwykle ważny w magii koloru – biały to początek, to duchowość i spełnienie. Od białego wszystko się zaczyna, ponieważ to on zawiera w sobie wszystkie pozostałe kolory. Chciałabym, aby biel otoczyła Was swoją czystością i jasnością na Waszej duchowej drodze. Już niedługo ukażą się kolejne wpisy, gdzie omówimy resztę kolorów.

Zapraszam Was również na moją stronę internetową, gdzie możecie zaopatrzyć się w pachnące świece sojowe inspirowane lekturami szkolnymi. Do zobaczenia na mech&jeżyny.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *