Recenzja: „Magiczne manifestacje dla czarownic” (i nie tylko)

Na wstępie chciałabym podziękować Wydawnictwu Kobiecemu za udostępnienie książki „Magiczne manifestacje dla czarownic” do zrecenzowania jej, jak i zdobycia konkretnej wiedzy magicznej 🙂 Osobiście pochłonęłam tę lekturę w ciągu dwóch godzin, a potem przeczytałam ją jeszcze raz spokojnie, aby jeszcze więcej z niej wynieść. Szczerze mówiąc, najlepiej czytać ją powoli i od razu praktykować zalecane przez autora techniki.

„Magiczne manifestacje” Mystic Dylana to niezwykła pozycja, która nie tylko zainteresuje praktyków magii, ale także osoby dążące do osiągnięcia konkretnych celów i zamierzonych efektów. W końcu realizacja życiowych planów nie jest jedynie magiczną praktyką.

Autor w przystępny sposób przedstawia techniki kierowania energią, które umożliwiają manifestację pożądanych rezultatów. Istotnym aspektem jest to, że zaczynamy od metod niemagicznych, które może wykonywać każdy niezależnie od wyznania. Warto tutaj zaznaczyć, że podstawą do wszelkich praktyk ukazanych w lekturze jest nasze nastawienie, podejście. Dlatego Dylan nie szczędzi wskazówek związanych z zadbaniem o swoje wnętrze przed rozpoczęciem wszelkich praktyk. Po przejściu przez wstęp do duchowości i metod niemagicznych, dochodzimy do praktyk dla bardziej wtajemniczonych.

Przykładowymi wskazówkami autora są:

  • jak odpowiednio przygotować intencję
  • uziemienie i ześrodkowanie – jak do tego podejść
  • jak przeprowadzać rytuały
  • jakimi narzędziami wspierać manifestację (np. Tarot czy wahadełko)

I wiele wiele innych ciekawostek. Warto tutaj dodać, że książka skierowana jest do ogółu. Autor nie jest stronniczy w kwestiach wyboru metod pracy. Zachęca nawet do wybrania odpowiedniego bóstwa, z którym będziemy działać. Przypomina też o odpowiednim czasie na pracę z energią – w końcu inne efekty uzyskamy w ciepłe i pełne energii lato, a inne podczas zimy kojarzącej się z hibernacją i zamarciem; inne efekty uzyskamy podczas pełni, a inne w trakcie nowiu. Sam panujący znak zodiaku może dodać odpowiedniej energii – Baran wesprze w natarciu, a Panna ułoży i zorganizuje. Kolory wykorzystywanych narzędzi mają niemniejsze znaczenie co odpowiednia pora na rytuał. Do rytuału miłosnego nada się najlepiej świeca w różowo-czerwonej barwie, a na dobre szczęście i powodzenie lub wyście z choroby pomoże świeca żółta.

Na zakończenie mamy końską dawkę „przepisów” na rytuały, które można jak najbardziej naginać pod swoje potrzeby oraz infografiki i tabele z esencją z poprzednich rozdziałów.

Osobiście uważam, że ta książka jest niezwykle wartościowym źródłem wiedzy. Mimo tego, że już od dłuższego czasu manifestuję, to była to moja pierwsza lektura na ten temat. Wcześniej zdobywałam wiedzę głównie z internetu i z praktyki medytacyjnej. Jednak lektura „Magicznych manifestacji dla czarownic” pozwoliła mi lepiej zrozumieć sposób pracy z manifestacją. Nawet dostrzegłam błędy, które wcześniej popełniałam, oraz dodatkowe elementy, które mogę wprowadzić do mojej rutyny manifestacyjnej.

Książkę tę polecam przede wszystkim tym, którzy chcą zrozumieć zasady manifestacji i zacząć ją praktykować. Dla praktykujących magię, ta pozycja stanowi skarbnicę przykładów i wskazówek, które z pewnością wzmocnią ich praktykę. Jest to również wartościowe wsparcie dla osób zajmujących się medytacją i rozwijającym się duchowo. Książka oferuje bogactwo informacji i inspiracji dla wszystkich, którzy pragną wprowadzić zmiany w swoim życiu i poprawić je lub skierować na właściwe tory. Ponadto, estetom przypadnie do gustu piękne wydanie książki, które sprawia, że czytanie jej jest prawdziwą przyjemnością i ucieszy oko.

❗Na Instagramie trwa rozdanie❗

Do 31.05 możecie wziąć udział w zabawie z okazji Dnia Dziecka! Wystarczy:

  • obserwować profil Magia i Tarot
  • polubić ten post
  • zaprosić 2 osoby do zabawy i odpowiedzieć na pytanie w komentarzu pod postem: Co daje rozwój duchowy / dlaczego warto go praktykować?

Wyniki zostaną ogłoszone na profilu 01.06!

Weź udział tutaj.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *