Numerologia w Tarocie

Fajną rzeczą w nauce interpretacji Tarota jest to, że karty i przesłania są dość uniwersalne i są powiązane z innymi, bardziej ezoterycznymi aspektami duchowości i metafizyki. Zasadniczo, gdy uczysz się o tarocie, uczysz się także mitologii starożytnego Egiptu, prawa hebrajskiego, pogańskich obrzędów i rytuałów i nie tylko.

Im więcej dowiesz się o tych obszarach duchowości , tym lepiej zrozumiesz tarota. Tak więc, jeśli jesteś osobą interesującą się czarami, praktyką duchową, głęboką transformacją i przebudzeniem do swojego wyższego ja, żadna nauka i wiedza, którą zdobędziesz, nie pójdzie na marne. To wszystko jest połączone.

Więc… tak! Pierwszą lekcją, jaką ludzie zwykle uczą się, jest nauka czterech kolorów.

Kielichy

Kielichy to karty emocjonalne. Odnoszą się do tego, jak się czujesz, jak radzisz sobie z emocjami i jak możesz skierować te uczucia.

Kielichy są najbliżej spokrewnione z żywiołem wody.

Miecze

Karty mieczy mają charakter intelektualny. Karty te przywołują na myśl Twój myślący umysł, praktyczność oraz potrzebę lub brak logiki. Mogą nas poprowadzić w kierunku tego, co przyjąć, a co odpuścić.

Miecze są połączone z żywiołem powietrza.

Pentakle

Pentakle są fizyczne i materialne. Często skupiają się na bogactwie materialnym. Kiedy widzę pentagramy, lubię myśleć o monetach, ponieważ połączenie jest oczywiste.

Pentakle są symbolami elementu ziemi.

Różdżki

Różdżki są inspiracją, eteryczną, duchową. Odzwierciedlają twoje osobiste połączenie lub oderwanie się od boskiej komunikacji, a tym samym twoją kreatywność i chęć do działania.

Różdżki są powiązane z żywiołem ognia.

Numerologia Tarota

Kiedy już zrozumiesz podstawowe przesłanie kolorów, możesz zacząć poznawać liczby w każdym kolorze.

Każdy kolor ma 10 kart, pazia, rycerza, królową i króla.

1

Jedynki pojawiają się w tarocie jako asy. Pierwsza karta w kolorze, jedyna lub as, to liczba maga . Reprezentuje nowy początek i zawsze odnosi się do jaźni. Pomyśl o asie jako o zalążku, pomyśle, pierwszym kroku w twojej podróży, ponieważ odnosi się on bardziej szczegółowo do koloru.

2

Dwójki to karty samoświadomości. Reprezentują dwoistość, polaryzację i równowagę. Dwa to liczba Najwyższej Kapłanki, a ona ma swoje stopy w obu światach, materialnym i duchowym. Jest samoświadoma i inteligentna emocjonalnie. Kiedy widzisz dwójkę, możesz mieć wątpliwości, wahać się lub wahać, a ta karta prosi cię o znalezienie równowagi i dokonanie wyboru lub wzniesienie się ponad potrzebę wyboru.

3

Trójki to karty kreatywne, należące do Cesarzowej. Mówią o narodzinach, płodności, chaosie i wzroście. Trzy energie wzywają Cię do rozwoju, podejmowania ryzyka i poddania się swoim pragnieniom. Poddać się.

4

Cztery to stabilna liczba w tarocie. Liczba Cesarza, przynosi władzę i organizację, porządek, przeciwieństwo trzech. Wzywa cię do zwrócenia uwagi na cztery strony świata, cztery żywioły i znalezienia swojego gruntu.

5

Piątki to karty lekcji. Liczba Papieża służy do uczenia się, dostosowywania i bycia elastycznym. Piątki są w ruchu i gotowe do nauki w miarę upływu czasu.

6

Sześć to liczba Kochanka. Miłość, harmonia, piękno i blask. Pomyśl o tym jak o trzech, podwojonych. Szóstki są wspólnotowe i włączające, wyciągają rękę do innych i witają ich.

7

Siedem to karta dyscypliny. Mówi o pracy, jaką jest poruszanie się do przodu, cierpliwość, utrzymywanie kursu i posiadanie siły woli. Łączy świat materialny z boskim poprzez wytrwałość i wiarę. Siedem to liczba Rydwanu.

8

Osiem to liczba Siły, emanująca dobrocią i współczuciem wraz z wiecznością. Jest to najpotężniejsza liczba yin, prosząc nas o wzięcie odpowiedzialności za moc daną nam przez Boga i pracę z nią.

9

Najbardziej introspekcyjna z liczb Yang, dziewięć to liczba Pustelnika. Dotyczy to wchodzenia do środka i szukania wyższej jaźni, abyś mógł służyć najwyższemu dobru. Bądź obecny i rozwijaj mądrość.

10

Ostatnia liczba w kolorze, dziesięć, to liczba Koła Fortuny. Mówi o zamykaniu cykli i nowych początkach. Zawiera ziarno jedynki i pustkę zera, przez którą wszyscy musimy przejść. W przypadku dziesięciu jesteśmy proszeni, abyśmy odpuścili i pozwolili Bogu zbierać to, co zasialiśmy.

Paź

Paź to początek kart sądowych, taki bardzo dziecięcy i radosny, nie do końca przepełniony odpowiedzialnością, ale potrafiący ją odziedziczyć. Jest to zaproszenie do wędrówki i porzucenia powagi, jaką narzucamy życiu.

Rycerz

Rycerz jest silny, mądry i w doskonałej formie. Rycerze każdego koloru są na koniach i mają misję. Naładowany energią, zwracaj uwagę na inne karty, które wyciągasz i do jakiego koloru należy ta karta, abyś mógł lepiej zrozumieć swoją misję.

królowa

Karty królowej reprezentują pełne ucieleśnienie kobiecości . Reprezentuje nasze uczucia, emocje i zdolności opiekuńcze. Panuje tu chaos, kreatywność i płodność. Karty królowej wzmacniają kobiecy charakter koloru, w którym się znajdują.

Król

I odwrotnie, karta Króla reprezentuje wszystko, co męskie. Porządek, rozsądek i imponująca prezencja — królowie chcą coś zmienić i wywierać wpływ jako przywódcy.

 

Na koniec pamiętaj, aby zanotować, z jakiego koloru pochodzi dana karta, zastosować wszystkie wiadomości zawarte na karcie do liczby i umieścić ją w kontekście innych kart, które wyciągasz, aby w pełni zrozumieć, jaka jest dla ciebie wiadomość.


I nie zapomnij o wyczuciu drogi przez to wszystko. To praktyka, rzemiosło, które należy doskonalić. Nie traktuj tego zbyt poważnie. W końcu wszechświat zawsze cię wspiera.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *