🌿Okadzanie, czyli wszystko, co musisz wiedzieć na temat oczyszczania energetycznego ziołami🌿

 

Okadzanie jest praktyką uważności, która zwiększa świadomość i duchowość. Potęguje skupienie, harmonię i balansuje otaczającą nas energię. Rytuał oczyszczania można przeprowadzać również wtedy, gdy pragniemy uwolnić się od niekorzystnych sytuacji czy emocji, które nam aktualnie towarzyszą. Przeprowadzenie takiego rytuału może stać się dla nas znakiem, że dany etap (na przykład zamartwiania się, niepewności) mamy już za sobą i nadeszła pora, aby ruszyć dalej. Okadzanie suszonymi roślinami wpływa bowiem nie tylko na okadzaną przestrzeń, ale również bezpośrednio na nas, oczyszczając naszą aurę.

 

Kiedy okadzać?

Najbardziej ogólną odpowiedzią na to pytanie jest: wtedy, kiedy uważamy to za słuszne i czujemy taką potrzebę. Okadzanie przestrzeni możemy praktykować o każdej porze dnia, niezależnie od jego harmonogramu. Możemy wykonać ten rytuał, gdy poczujemy, że aktualnie energia nie jest dla nas odpowiednia i nie musi się za tym kryć żaden konkretny powód.

Można jednak wyodrębnić kilka sytuacji, w których oczyszczanie i okadzanie przestrzeni może wpłynąć szczególnie pozytywnie. Jest to na przykład trudne wydarzenie w naszym życiu lub kłótnia, po której panująca atmosfera jest ciężka i trudna do przepracowania. Wtedy rytuał pozwoli uregulować panującą w mieszkaniu energię, oczyścić ją i powrócić do balansu.

Kolejnym wydarzeniem jakie możemy wyodrębnić jest przeprowadzka w nowe miejsce. Tutaj szczególnie przyda się oczyszczanie szałwią, które opisujemy poniżej. Chcąc tworzyć swoje nowe miejsce na ziemi, chcemy aby było nasze i służyło nam jak najlepiej, a więc aby nasze energie działały w harmonii. Nie potrzebujemy do tego energii pozostawionej po poprzednich lokatorach i ich ewentualnych problemach. Dlatego polecany jest rytuał oczyszczania i okadzania zgodnie z naszą intencją. Dzięki temu nasze pragnienia nie napotkają na swojej drodze bariery w postaci cudzych wibracji.

Okadzanie można stosować również podczas praktyk mindfulness, takich jak medytacja lub joga. Wzmacnia ono kreowane przez nas rytuały, pozwala się lepiej wyciszyć i trwać w bieżącym momencie. Oczyszczenie siebie lub przestrzeni z energii może wspomóc skupienie na danej czynności i stać się sygnałem do przerwy od kotłujących się w głowie obowiązków. Należy też pamiętać, że każde kadzidło posiada swoje indywidualne właściwości, które możemy wykorzystać w manifestowaniu naszej intencji, np. ochrony, balansu lub kreatywności.

Jak okadzać przestrzeń?

Okadzanie rozpoczynamy od siebie – od stóp w kierunku głowy, nie zapominając o bokach i plecach. Następnie powoli przemieszczamy się po mieszkaniu z tlącą się szałwią, zaglądając do wszystkich pomieszczeń. Poruszamy się po nim zgodnie z ruchami wskazówek zegara i zwracamy uwagę na wszystkie zakątki i zakamarki. Tam najczęściej kumuluje się negatywna energia. Jeśli w międzyczasie kadzidło całkowicie zgaśnie i przestanie dymić, podpalamy je ponownie. Jeśli zaś po zakończeniu oczyszczania nadal się tli – możemy je zgasić sami lub pozostawić je do samoistnego zgaśnięcia w dostosowanym do tego naczyniu. Kolejnym krokiem jest otwarcie okien i drzwi, aby energia mogła ulotnić się razem z dymem.

 

🌿Przewodnik po ziołach do okadzania🌿

Wybierz ziele, którego zapach lubisz lub sięgnij po nie intuicyjnie i rozkoszuj się dobrym dymem, który przegna to, co złe, a przyciągnie to, co dobre. Wiesz co jest w tym najlepsze? Dym, żadnego z tych ziół ci nie zaszkodzi – nawet jeśli do końca nie wierzysz w ich ezoteryczne właściwości! Wszystkie poniższe zioła do okadzania mają udowodnione działanie antybakteryjne i przeciwzapalne.

Biała szałwia – czyli klasyka oczyszczania energii, popularna wśród rdzennych Amerykanów. Dym z szałwii używany jest do oczyszczania, błogosławieństwa i uzdrawiania, usuwania negatywnych emocji z przedmiotu, przestrzeni lub osoby. Chroni też przed wampirami energetycznymi (inaczej osobami, które dużo chcą, ale nic nie dają od siebie), odcina również istniejące połączenia.

Cedr – ma przepiękny drzewny i świeży zapach i w dawnych czasach stosowany był w rytuałach przyciągających dostatek oraz w magii miłosnej. Cedr nadaje się idealnie do ochrony, oczyszczania, a dodatkowo, jego energia czyni nas bardziej wytrzymałymi na życiowe próby.

Lawenda – może być palona czysta, można mieszać ją z szałwią. Odpręża, pozwala zasnąć, zrzucić troski i oczywiście: oczyszcza.

Bylica – to mały, bardzo aromatyczny, wiecznie zielony krzew rosnący prawie wszędzie na świecie. Uważa się, że ma moc przywoływania proroczych snów i wizji, ale używa się jej także do oczyszczania przestrzeni (także z bakterii i brzydkich zapachów).

Yerba Santa – inaczej „święte zioło” – to słodko pachnąca roślina używana kiedyś przez Indian Chumash. Może być stosowane ze względu na właściwości lecznicze, a także do usuwania negatywnej energii z domu i ciała. Pomaga przezwyciężyć smutek i ukoić złamane serce.

Rozmaryn – to roślina o długiej historii stosowania w kadzidłach. Pobudza i ożywia zarówno umysł, jak i ciało, poprawia nastrój.

Palo Santo – czyli Święte drzewo. Jego sława sięga czasów Inków, którzy używali go w swoich ceremoniach uzdrawiania, wróżenia i oczyszczania. Drewno ma bardzo wyjątkowy zapach: nieco orzechowy, cytrusowy i sosnowy jednocześnie. Doskonale koi i relaksuje. Niestety, nadmierna eksploatacja i korzystanie z Palo Santo wbrew zasadom i na masową skalę – ścinanie żywych drzew zamiast czekać, aż umrą w sposób naturalny – sprawiło, że światowe zasoby Palo Santo drastycznie się zmniejszyły. I jeśli ludzie się nie opamiętają – wkrótce, to święte drzewo stanie się jedynie legendą.

Krwawnik –  biały kwiat naszych pol. Idealnie nadaje się do oczyszczania przestrzeni z negatywnej energii i pochlania wszystko co złe

Wrotycz – Żółte kuleczki znane chyba wszystkim. Odpędza negatywną energię i chroni domostwo przez złymi urokami. Przynosi dobrobyt i szczęście

Róża – Promuje czystość, miłość, kobieca moc i piękno

 

Jakie kadzidło wybrać?

Przeróżne właściwości drzemiące w kadzidłach z naturalnych roślin, dają nam cały wachlarz możliwości i intencji, z którymi okadzanie będzie zgodne. Może być to intencja ochrony, balansu i harmonii, pobudzenia do działania, rozpalenia kreatywności czy uspokojenia. Z pewnością istnieje kadzidło, które spełnia nasze oczekiwania. Każda z roślin i ziół ma swoje indywidualne cechy i energie, które mogą wesprzeć Twój aktualny stan. Nie obawiaj się również wybrać swojego kadzidła intuicyjnie. W tworzeniu swoich indywidualnych rytuałów nie ma jedynego słusznego rozwiązania.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *