Pierwsza wizyta u wróżki

Nadeszła ta chwila. Postanowiłeś umówić się na wizytę u wróżki lub napisałeś do niej, aby postawiła karty online. Może ktoś Ci ją polecił albo znalazłeś ją na Instagramie. Borykasz się ostatnio z problemami i nie do końca panujesz nad sytuacją życiową. Nawet nie wiesz jak o tym wszystkim opowiedzieć. Ponadto nigdy nie korzystałeś z usług wróżbiarskich i nie masz pojęcia, czego faktycznie się spodziewać od tego spotkania. Dlatego postanowiłam podzielić się  kilkoma poradami, które pomogą Ci jak najlepiej wykorzystać czas spędzony z wróżką.

 1. Wróżenie to dialog
  Najważniejszą częścią wróżby jest rozmowa – przedstawienie tego, co Cię trapi oraz umiejętne odczytanie znaków przez wróżkę. Fakt, że będziesz mieć styczność z taką osobą nie jest przypadkiem. Nawet jeśli nie wiesz, o co chcesz zapytać lub jaki rozkład kart Cię interesuje, zastanów się, w czym wróżba mogłaby Ci pomóc. Jedni potrzebują pomocy w bieżących życiowych zmaganiach, inni chcą lepiej poznać samych siebie, jeszcze inni próbują wybrać najlepszą drogę dla siebie. Czego Ty potrzebujesz? Opowiedz o tym wróżce. Wasze spotkanie nie powinno być grą w kalambury, tylko faktycznym wsparciem. Niektórzy tarociści wskazują również na terapeutyczny wymiar wróżbiarstwa. W końcu możemy się komuś wygadać, osobie która nie jest zamieszana w całą sprawę i spojrzy na fakty trzeźwym, obiektywnym wzrokiem.
 2. Zastanów się, co chcesz wiedzieć
  Jeżeli już wiesz, w jakim kierunku chcesz pociągnąć spotkanie z wróżką, to tutaj przede wszystkim warto przed wróżbą zastanowić się, co chcesz wiedzieć. Dajmy na to, że interesują Cię sprawy bieżące. Czy chodzi o miłość, pracę, zdrowie, czy też coś zupełnie innego? Dobrze jest mieć jasno określony cel i pytanie, na które chcesz otrzymać odpowiedź. To pozwoli nam lepiej skupić się na temacie i skrócić czas trwania wróżby. Zachęcam do sformułowania kilku pytań, bo dzięki temu można ugryźć temat z kilku stron.
 3. Bądź otwarty na nowe doświadczenia
  Warto pamiętać, że wróżba to nie tylko przepowiednie, ale również rozmowa z drugim człowiekiem. (Tak będę do tego wracać, bo jest to bardzo ważny aspekt wróżby.) Warto być otwartym na nowe doświadczenia i zdobywać wiedzę na temat siebie i swojego życia. Pamiętajmy, że wróżba to tylko narzędzie, które pomaga nam lepiej poznać siebie i swoje życie. Dlatego nie musi ona być ostateczną i jedyną odpowiedzią – wróżba to nie wyrocznia. A po drugie podczas seansu z Tarotem możemy dowiedzieć się czegoś, czego nie chcieliśmy wiedzieć, na co pozostawaliśmy ślepi. Przygotuj się mentalnie na to, że Tarot jest obiektywny i jego odpowiedź nie koniecznie spełni Twoje oczekiwania.
 4. Przygotuj się emocjonalnie
  To się łączy trochę z poprzednim punktem. Wróżby mogą być bardzo emocjonalne, dlatego warto przygotować się na to, co nas czeka. Jeśli masz pytania, które mogą nas nieco zasmucić, warto wcześniej przemyśleć swoje emocje i zastanowić się, jakie są Twoje reakcje na stresujące sytuacje. To pozwoli Ci lepiej radzić sobie z emocjami w trakcie wróżby. Ta emocjonalność może również pojawić się przy wróżbie, której odpowiedź różni się od naszych przekonań. Dajmy na to sytuację, w której wybierasz między dwiema osobami, np. poznałeś dwie interesujące osoby i z każdą z nich możesz potencjalnie zbudować relację romantyczną. Jednakże nie wiesz, na której z tych relacji się skupić. Oczekiwałbyś, że Tarot wskaże osobę A lub osobę B, a on nagle mówi, że nie warto ani z jedną, ani z drugą budować związku. Dlaczego? Bo może nie jesteś teraz gotowy na miłość, może nie są Ci te osoby pisane, może Tarot chce Cię uchronić przed rozczarowaniem… Taka wróżba może przypominać kubeł zimnej wody. Dlatego bądź gotów na wieści, które Cię wzruszą, zdenerwują lub wprowadzą w ekscytację.
 5. Przygotuj pytania
  Warto wcześniej przygotować kilka pytań, które chcesz zadać wróżce. To pozwoli Ci lepiej wykorzystać czas, który spędzimy z nią i unikniemy zbędnych pytań, które nie są istotne dla naszych potrzeb. Pamiętaj jednak, że wróżka może zadać nam również pytania, aby lepiej poznać Twoją sytuację. Ja osobiście lubię pracę z konkretnymi osobami. Sama jestem konkretnym człowiekiem i zależy mi, by Tarot również pokazywał mi precyzyjne informacje, a nie majaczył 🙂
 6. Bądź szczery
  Podczas wróżby ważne jest, aby być szczerym i otwartym na rozmowę. Tylko wtedy wróżka będzie mogła pomóc nam jak najlepiej. Nie bój się mówić o swoich problemach i obawach. Wróżka jest po to, aby pomóc Ci w trudnych sytuacjach. Jeżeli zataisz jakiś istotny szczegół, to Tarot i tak odniesie się do tego elementu. Moim zdaniem lepiej wspomnieć na wstępie o osobach zamieszanych w całą sprawę, czy kluczowych wydarzeniach.
 7. Otwórz umysł
  Wróżby są często interpretacjami znaków i symboli, które mogą mieć dla nas różne znaczenia. Dlatego warto być otwartym na nowe interpretacje i podejmować je z ciekawością. Nie należy ograniczać się do jednego, konkretnego sposobu myślenia, ale zamiast tego, spróbować podejść do tematu z różnych perspektyw. Idealnym przykładem tego jest karta Śmierć, która niedoświadczone z kartami osoby przyprawia o dreszcze. W końcu kojarzy się z końcem życia i żałobą. Natomiast w Tarocie najczęściej wskazuje na zmiany, wyparcie czegoś starego przez coś nowego, proces przemian, konieczność zmian, których nie unikniemy. Taka interpretacja znacznie różni się od pierwszych skojarzeń z nazwą czy obrazkiem karty.
 8. Znajdź odpowiednie miejsce i czas
  Kiedy umówisz się na wróżbę online, warto znaleźć odpowiednie miejsce i czas, aby móc skoncentrować się na rozmowie z wróżką. Unikaj rozpraszaczy, takich jak głośna muzyka czy telewizor, i postaraj się znaleźć spokojne miejsce, gdzie będziesz mógł skupić się na rozmowie. Ja moje wróżby przesyłam w formie audio lub PDF. Są idealne do przesłuchania lub przeczytania na kanapie. Niektórzy moi Pytający nawet je drukowali. Jeżeli masz możliwość – oczyść umysł, np. poprzez medytację. Dzięki temu łatwiej przyjmiesz nowe informacje. Poza tym warto wrócić do wróżby po kilku godzinach, a nawet dniach. Czasami na świeżo nie widzimy wszystkich informacji i symboli, o których opowiada wróżka.
 9. Bądź gotowy na zmiany
  Wróżba może przynieść dla nas wiele niespodzianek i zmian. Dlatego warto być gotowym na to, że nasze życie może się zmienić w niespodziewany sposób. Otwórz się na nowe doświadczenia i przyjmij to, co przyniesie przyszłość. Wiem, że zabrzmiało to trochę mistycznie, ale podam idealny tego przykład. Jednej osobie Pytającej przez kilka miesięcy powtarzała się wróżba o zmianie pracy. Ilekroć rozmawialiśmy o tym, co ją czego w najbliższym czasie, to zawsze pojawiał się wątek kariery i szukania nowej pracy. Choć ta osoba miała jeszcze podpisaną umowę, to była przygotowana na to, że mogłaby jej nie przedłużać i zmienić pracodawcę. Przygotowała się psychicznie do zmian, które miały nadejść.
 10. Nie oczekuj natychmiastowych rezultatów
  Wróżba to proces, który wymaga czasu i cierpliwości (np. tak jak u wspomnianej w poprzednim punkcie osoby). Nie należy oczekiwać natychmiastowych rezultatów, ale zamiast tego, pozwolić sobie na przemyślenie tego, co usłyszeliśmy i zastosowanie tych wskazówek w swoim życiu. Wróżba to narzędzie, które pomaga nam lepiej poznać siebie i swoje życie, ale to od nas zależy, jak wykorzystamy tę wiedzę.

Podsumowując, przygotowanie do wróżby to ważny proces, który może pomóc Ci lepiej poznać siebie i swoje życie. Dlatego warto być otwartym na nowe doświadczenia i mieć jasno określony cel i pytanie, na które chcemy otrzymać odpowiedź. Pamiętaj również, że wróżba to prywatna sprawa, dlatego warto zachować poufność i nie dzielić się szczegółami wróżby z innymi osobami.

Miłego dnia!

Julia

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *