Wiedźmi kamień „Hag stone”

Natural Hag Stones

 

Co to takiego?

Wiedźmi kamień, także Święty kamień, kamień Wróżek, to najzwyczajniej kamienie z dziurkami powstałymi wyniku sił, takich jak woda lub piasek. Można je znaleźć w okolicach rzek lub nad morzem. Według tradycji czarownic, szczęśliwy znalazca takiego kamienia dostąpi szczęścia i bogactwa. Sam zaś kamień jest znakiem łaski bogini Diany. Zwykły śmiertelnik może liczyć na ochronę przed niezapowiedzianą wizytą wiedźm i czarownic – szczególnie w nocy (taką moc posiadają też zwykłe kamienie rozrzucone wokół domu, zwłaszcza w okolicy drzwi).

Magia kamienia

Trzymany w łóżku razem z bylicą lub przywiązany do ręki, wyostrzy marzenia senne i pozwoli je lepiej zapamiętać. Powieszony na ścianie w sypialni, uniemożliwi Sukubom (żeńskim demonom/wampirom) dostępu do śpiącego i kuszenia go pięknym ciałem do współżycia seksualnego.
W ludowych wierzeniach wiedźmi kamień, to przede wszystkim skuteczny talizman chroniący przed urokami, broniący przed zmarłymi.
Wierzono, że otwór w kamieniu jest bramą prowadzącą do innego świata, a spoglądając przez dziurkę kamyka podczas pełni księżyca, możemy ujrzeć wróżki.

Aby wiedźmi kamień działał trzeba było go znaleźć samemu, albo otrzymać z miłości. Kamień kupiony lub podarowany byle jak był bez mocy.

Jeśli wiedźmi kamień miał spełnić życzenie, brano go do lewej ręki i pocierano kciukiem w prawo (w kierunku ruchu wskazówek zegara) lub jeśli ktoś był leworęczny brano kamień w prawą rękę i kciukiem pocierał w prawą stronę.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *